iPhone cihazınızın pilini ve veri kullanımını korumak

iPhone cihazınızın pilini ve veri kullanımını korumak

iPhone modellerinin en büyük handikaplarından birisi pil durumu ve zamansız biten şarjdır.

Bu durumları yaşamamanız için yapmanız gerekenleri sizler için listeledik.

Gerekli olmayan uygulamalarınız için arka plan verilerini devre dışı bırakın.

Birçok uygulama, bunları kullanmadığınız zamanlarda bile arka planda çalışır. Bu, e-posta ve sosyal medya gibi şeyler için mantıklıdır, yeni bir mesaj ya da yorum aldığınız anı bilmek isteyebilirsiniz, ancak oyunlarınıza, fotoğraflarınıza, notlarınıza ve müzik çalar larınıza 7/24 pil kaynaklarını aktarmaya gerçekten ihtiyacınız var mı?

İOS ile, uygulama verilerini uygulama bazında kapatabilirsiniz. Ayarlar -> Genel -> Arka Plan Uygulaması Yenile’ye gidin ve kapatmak için uygulamaları seçin. Gerçekten ihtiyacınız olmayan uygulama bildirimlerini devre dışı bırakın.

Sadece gelmeye devam eden sinir bozucu uygulama bildirimleri kim tarafından mı gönderildi? Henüz bilmiyorsanız, bu uygulama bildirimleri de telefonun pilini tüketir. Onları kapatın ve keyfinize bakın.

Pil gücünü korumak için belirli uygulamalar ve özellikler için hücresel veri kullanımını devre dışı bırakın.
Pil tasarrufu yapmak zorunda kalmayacağınız belirli uygulamalar ve özellikler için hücresel veri kullanımını kapatın. Telefonunuzun Ayarlar bölümündeki Hücresel veya Veri Kullanımı sekmesine gidin ve verilerinizin çoğunu kullanan belirli uygulamalar için hücresel verileri kapatın. Daha fazla piliniz olduğunda tüm özellikleri açabilirsiniz.


Favori uygulamaların premium sürümleri hem veri hem de pil gücünü koruyabilir.

 

Evet, ücretsiz uygulamaları severiz. Hayattaki çoğu özgür şey gibi fakat bazen bedel ödemek sizi farklı problerden uzaklaştırabilir. Jeofix, size reklam göstermeyen uygulamaların premium sürümünü ödemeyi önerir. Ücretsiz uygulamaların, verilerinizi farklı reklamları sunmak için sürekli olarak kullandığını söylüyor! Veri tüketiminizi bu şekilde kaydetmenin yanı sıra Jeofix,  cihazınızda bazı pil gücünü de kaydedebileceğini söylüyor.

 

Akıllı telefonunuzu şarj ederken kullanmayın.
“Telefon üreticilerinin neden bu kadar kısa şarj kabloları yaptıklarını hiç merak ettiniz mi? Para kazanmak istiyorlar mı? Hayır, cevap – Şarj ederken telefonu kullanmanı istemiyorlar. Evet, pil ömrünü büyük ölçüde azalttığından eş zamanlı olarak şarj etme ve kullanma fikrinden vazgeçiyorlar. Çoğu telefon Li-ion bataryalarla çalışır ve bu bataryaların değiştirilmeleri gereken sınırlı bir şarj döngüsü vardır.


Pilinizi düşük güç modunda uzatın.
“Piliniz düşük bir yüzde ve şarj cihazınız da yanınızda yok. Henüz panik yapma. Telefonunuz iOS12’de çalışıyorsa, Ayarlar> Pil> Düşük Güç Moduna gidin. (Siri bunu sizin için de yapabilir.) Düşük Güç Moduna girerek, temel olmayan görevler devre dışı bırakılır ve size daha fazla pil ömrü sağlar.

 

Bildirimleri devre dışı bırakın ve getirme işlevini kapatın.
“Telefonunuz her zaman yeni bir Snapchat, tweet veya Instagram gibi bir bildirim ile vızıldıyorsa, biraz güç kaybediyordur. Pil ömrünü uzatmak için bildirim uyarılarını minimumda tutun.
“Biliyoruz, bir e-postayı kaçırmak istemezsiniz. Ancak, her zaman yeni posta arayan ve gelen kutulu güncelleştirmelerle ping yapan getirme işlevi büyük bir pil süzgecidir. Gittiğinizde gücü uzatmak için hafta sonlarında (en azından) fonksiyonu kapatın.

7. Hava durumu ekranını kilit ekranınıza koyun.
“Havayı kilit ekranına koy! Seçim yapabileceğiniz pek çok uygulama var, ancak iPhone için tavsiye ettiğim uygulama Weather Lock Screen (Ücretsiz, iOS)

Bizden şimdilik bu kadar, denemesi ve uygulaması sizden…

Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jeofix Hakkında

Tüm mobil cihazlarınız için hızlı, garantili onarımlar sağlayan bir aile işletmesiyiz.

Adresimiz

Esenkent Mah. S.Demirel Cad. Sunflower Avm No:4 Esenyurt / İstanbul

0212 605 00 55
info@jeofix.com

Çalışma Saatlerimiz
Hergün 08:00-23:00
Open chat