Sık Sorulan Sorular

Hizmetlerimizle ilgili merak ettikleriniz.

Genel Sorularınız

Hangi model telefonları onarıyorsunuz ?

Yalnızca alanında uzman olduğumuz iPhone modellerini onarıyoruz.

Yaptığınız işlemlerin garantisi var mı?

Yaptığımız tüm iphone onarımları 6 ay garantilidir, onarım sonrası garanti belgeniz doldurularak tarafınıza teslim edilir.

Tamir için hangi parçaları kullanıyorsunuz ?

Öncelikle önerimiz orijinal parça kullanılması yönündedir. Ancak orijinal iphone parçaları yanında daha düşük maliyetli, tarafımızdan test edilmiş, muadil 1.kalite ürünler ile onarım imkanı da sunuyoruz.

Yanınızda tamir ile ilgili sorularınız.

Servis ücreti talep ediyormusunuz?

Tabii ki hayır, onarımını yaptığımız iphone ürününü mağazamızda da yaptırsanız aynı fiyatı ödersiniz, yanınızda yapsak ta.

Tamir esnasında verilerimi kaybedecekmiyim?

Tabii ki HAYIR!
Yaptığımız işlemlerin hiç birinde kişisel verilerinizin kaybolması sözkonusu değildir.

iPhone telefonumun tamiri ne kadar sürer ?

iphone ekran değişimi ortalama 15 dakika, iphone kulaklık değişimi ortalama 10 dakika, iphone kamera değişimi ortalama 10 dakika,  iphone home butonu değişimi ortalama 5 dakika, iphone batarya değişimi ortalama 15 dakika sürer.

Sıvı temasli iphone’ lar hakkında

Telefonum sıvı ile temas etti, ne yapmalıyım.

Kesinlikle saç kurutma makinası veya kompresör kullanarak iphone’ nuzu kurutmayı düşünmeyin. Bu işlem cihazın içerisindeki komponentlerin hızlı bir şekilde paslanmasını sağlar. Cihazınız için kurtarılmak daha zor bir hale gelebilir.

Yanımda sıvı temaslı cihaz tamir edilebilir mi?

Ne yazık ki hayır. Sıvı temaslı iphone cihazlar anakart ve diğer komponentler demonte edilerek özel solüsyonlarda bekletilerek temizlenir ve özel ölçüm cihazlarıyla mikroskopik laboratuarlarda işlem yapılması gerekir. Bu tip arızaları ne yazık ki yerinizde çözmemiz mümkün değil.

Sıvı ile temas eden telefonuma ne yapmalıyım ?

Öncelikle geçmiş olsun. Yapmanız gereken ilk iş cihazınızı kapatmaktır, iphone telefonlarda batarya kullanıcı tarafından çıkartılamadığı için kapatmanız kısa devre olasılığını ortadan kaldıracaktır. Sonrasında kuru bir bez veya havlu yardımıyla genel olarak kurulamaya çalışın. Ve en yakın gsm laboratuaraına ulaştırmaya çalışın.

Ekran & Batarya değişimleri hakkında

Nasıl 15 dakika da hizmet verebiliyorsunuz ?

Biz yıllardır bu işi yapan uzmanlarız. Öncelikle elimizde her parça stokludur ve tamir esnasında takılan yedek parçaların tümünü öncesinde hazırlayarak süreyi minimum düzeyde tutuyoruz.Örnek olarak  iPhone 6 ekran değişimi gözünüzün önünde ortalama 3 dakika sürmektedir.

Orijinal ve 1. kalite iphone ekran arasındaki fark nedir?

Daima tavsiyemiz orijinal ekran kullanılmasıdır. 1. kalite muadil ürün ile iphone orijinal ekran arasındaki fark renk tonlamaları ve ışıklı ortamda görünebilirlilik farklarıdır. Dokunmatik hassasiyeti %5 kadar farklı olmakla kullanıcı tarafından ayırt edilemez.

Bataryam çok çabuk bitiyor değişmesi mi gerekir ?

iPhone modellerinde belli bir kullanım süresi sonrası  performans süresi düşer. Batarya kapasitesi iphone ayarlar menüsünde görülebilir. Ancak bu yeterli değildir. Cihazınızı şarja taktığınızda batarya konnektorlerine 3.82 V akım gelmesi gerekmektedir, eğer bu akım değeri alınıyor ve batarya problemleri yaşanıyorsa kesin çözüm batarya değişimidir. Bu ölçümleri gözünüzün önünde yapıyor ve iphone cihazınızın bataryasını bu değerlere göre değiştiriyoruz.

Eğer aradığınız cevabı bulamadıysanız lütfen çekinmeden bize ulaşın.

İletişim Formu